Սիրիան ազատագրել է Պալմիրայի շրջանում գտնվող գերակա բարձունքը
Սիրիական կառավարական զորքերը դաշնակից ուժերի աջակցությամբ «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական կազմակերպության գրոհայիններից ազատագրել են Պալմիրայի շրջանում գտնվող ռազմավարական կարևորություն ունեցող 939,5 բարձունքը, հայտնում է սիրիական SANA գործակալությունը։
Ռազմական աղբյուրի խոսքով՝ գործողության ընթացքում ոչնչացվել են մեծաթիվ ահաբեկիչներ, ինչպես նաև զենք, զինամթերք և տրանսպորտային միջոցներ։
Անցած շաբաթ սիրիական զորքերը դաշնակիցների հետ համատեղ հարձակման ընթացքում վերականգնել էին վերահակողությունն այդ շրջանի մի քանի գյուղերի նկատմամբ։

Сирия отбила господствующую высоту на подступах к Пальмире
Подразделения сирийских правительственных войск при поддержке союзных сил ополчения выбили террористов "Исламского государства" со стратегически важной высоты 939,5 в районе Пальмиры. Об этом сообщает lenta.ru со ссылкой на агентство SANA.
По словам военного источника, в ходе операции было ликвидировано большое количество террористов ИГ вместе с оружием, боеприпасами и транспортными средствами.
На прошлой неделе армейские подразделения совместно с союзниками в ходе наступления восстановили контроль над несколькими деревнями в этом районе.