Ադրբեջանի ՊՆ-ն հրապարակել է ոչնչացված դիվերսանտների անունները
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է հայտնել է ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին Ադրբեջանի իրականացրած դիվերսիոն ներթափանցման փորձի ժամանակ ոչնչացված զինծառայողների անունները, որոնց դիակները դեռևս գտնվում են չեզոք գոտում:
Այսպես, փետրվարի 24-ի լույս 25-ի գիշերվա ադրբեջանական հերթական ակրածախնդրության արդյունքում ոչնչացվել է Աբդուլաև Աղիշան Իսմայիլ օղլուն, Նազարով Շախլար Յաշար օղլուն, Գաշիմլի Թուրալ Աբդուլ օղլուն, Գադիմով Զուլֆի Ռահիմ օղլուն և Ջաֆարով Զաքիր Նազիմ օղլուն:
Փետրվարի 25-ին՝ ժամը 03:00-ի և 04:00-ի սահմաններում, սահմանի միանգամից երկու` հարավարևելյան (Մարտունի) և արևելյան (Ակնա) ուղղություններով հակառակորդը, օգտագործելով ականազերծման համապատասխան տեխնիկա և հատուկ միջոցներ, ձեռնարկել է հարձակման փորձ: ԼՂՀ ՊՆ պատասխան գործողությունների արդյունքում ադրբեջանական ստորաբաժանումները կորուստներ կրելով նահանջել են՝ զոհվածների դիակները թողնելով չեզոք գոտում:

Минобороны Азербайджана назвало имена погибших диверсантов
Минобороны Азербайджана назвало имена азербайджанских военнослужащих, уничтоженных во время совершения диверсии на карабахско-азербайджанской границе. Их тела остаются на нейтральной территории.
В ночь с 24 на 25 на карабахско-азербайджанской границе погибли: Абдуллаев Агшин Исмаил оглу, Назаров Шахлар Яшар оглу, Гашимли Турал Абдул оглу, Гадимов Зульфи Рагим оглу и Джафаров Закир Назим оглу.
Напомним, что по сообщению пресс-службы минобороны НКР, в ночь на 25 февраля азербайджанские вооруженные силы предприняли атаку по двум направлениям карабахско-азербайджанской границы - восточном (Мартуни) и юго-восточном (Акна). В результате ответных действий передовых подразделений Армии обороны НКР азербайджанские подразделения, понеся потери, отступили. Тела погибших остаются на нейтральной территории.