Թուրքիայի վարչապետ. Նոր սահմանադրությունը խաղաղություն կբերի երկրին
Թուրքիային սպառնացող բոլոր ահաբեկչական կազմակերպությունները կվերացվեն  նոր սահմանադրության օգնությամբ, եթե այն հաստատվի հանրության կողմից ապրիլի 16-ի հանրաքվեին, նշել է Թուրքիայի վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը, ինչպես գրում է թուրքական Hurriyet թերթը:
Ելույթ ունենալով Անկարայում Արդարություն և զարգացում կուսակցության (AKP) առաջին պաշտոնական «այո»-ի քարոզարշավի շրջանակներում՝ Յըլդըրըմը հայտարարել է փետրվարի 26-ին, որ նոր կանոնադրության համաձայն, Թուրքիան կարող է «ազատվել ֆետուլահիստական ահաբեկչական կազմակերպությունից, Քուրդիստան բանվորական կուսակցությունից (PKK) և Իսլամական պետությունից»:
Նա խոստացել է «ավելի գեղեցիկ երկիր ունենալ», ասելով, որ նոր սահմանադրությունը խաղաղություն կբերի Թուրքիային:

Turkish PM Says the New Constitution Will Bring Peace to the Country
All terror organizations targeting Turkey will be eliminated with the help of the new constitution if it is approved by the public in an April 16 referendum, Turkey’s Prime Minister said, Hurriyet reports.
Speaking at the Justice and Development Party’s (AKP) first official "yes" rally in Ankara’s Kahramankazan district, PM Binali Yıldırım said on Feb. 26 that with the new charter, Turkey would "get rid of the Fethullahist Terror Organization (FETÖ), Kurdistan Workers’ Party (PKK) and DAESH."
He promised "a more livable beautiful country," saying the new constitution would bring peace to the country.