Չեզոք գոտուց ադրբեջանական դիերի դուրս բերման գործընթացը չի իրականացվել Բաքվի մեղքով. ԼՂՀ ՊՆ
Այսօր՝ փետրվարի 27-ին, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը վերջապես հրապարակել է փետրվարի 25-ի առավոտյան արցախյան դիրքերի ուղղությամբ ձեռնարկված հարձակողական գործողությունների արդյունքում չեզոք գոտում հայտնված իր զոհերի անունները՝ չմոռնալով հիշատակել, որ «դիակների տարհանման գործընթացին խոչընդոտել է արցախյան կողմը՝ նոր պահանջներ առաջ քաշելով»:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ փետրվարի 25-ին ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի միջնորդությամբ կողմերի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ փետրվարի 26-ին, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ, պետք է տեղի ունենար չեզոք գոտում հայտնված ադրբեջանական դիակների դուրս բերման գործընթացը: Սակայն երեկ ադրբեջանական դիակների տարհանման գործընթացը չի իրականացվել ոչ թե արցախյան, այլ ադրբեջանական կողմի մեղքով, քանի որ վերջինս խախտել է բանակցությունների ընթացքում նախապես ձեռքբերված պայմանավորվածությունը:

Artsakh MoD: Azerbaijan Violated Agreements and Failed to Evacuate Bodies From the Natural Zone
Artsakh Defense Ministry released a statement on the recent border casualties and the Azerbaijani victims left of the natrual zone. The statement reads:
"Today, on February 27, the defense ministry of Azerbaijan finally released the names of its victims in the neutral zone, which resulted from its attempted offensive in the morning of February 25. The Azerbaijani side didn’t forget to mention that "the Karabakhi side hindered the process of recovering the bodies by making new demands".
The Defense Ministry of Artsakh announced that in accordance to the February 25 agreement made between the sides mediated by the OSCE Personal Representative of the Chairperson in Office, the evacuation of the Azerbaijani bodies was to take place on February 26 in the neutral zone, which the participation of the International Committee of the Red Cross. However, yesterday the process was not carried out due to Azerbaijani fault, since it violated the agreements which were made in advance during negotiations".