Ադրբեջանը SPIKE հակատանկային հրթիռ է կիրառել. ՊՆ-ն կորուստներ չունի
Փետրվարի 28-ին ժամը 15:40-ին, շփման գծի հարավարևելյան (Մարտունի) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է SPIKE տիպի հակատանկային կառավարվող հրթիռ, ինչը վկայում է այն մասին, որ հակառակորդ կողմը միտումնավոր սրում է իրավիճակն առաջնագծում, որը հղի է անկանխատեսելի հետևանքներով:
Ինչպես հայտնում է Արցախի Պաշտպանության բանակը, թշնամու կողմից հակատանկային կառավարվող հրթիռի կիրառման արդյունքում՝ ՊԲ-ն կորուստներ չի կրել:
Օրվա ընթացքում կիրառվել են նաև ԱԹՍ-ներ, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքեր, հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետեր (ՀԱՆ-17 – 10 արկ) և 60 միլիմետրանոց ականանետեր (2 արկ):
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ պատրաստ է իրադարձությունների ցանկացած զարգացման, իսկ շփման գծում իրադրության հետագա սրման ողջ պատասխանատվությունն ընկնելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա:

After the recent events, when offensive actions of the opponent completely failed and the opponent leaving 5 corpses in neutral zone was thrown back to its initial positions, it seemed that the opponent will not resort to adventurism.  However, today, at 15:40 p.m. in the south-eastern direction of the border (Martuni) the Azerbaijani side used SPIKE anti-tank missile, which proves that the opposing side is creation a tension on the border for purpose, which is full of unpredictable consequences, the press service of NKR Defense Ministry informs.
As a result of the use of anti-tank missile by the opponent, the NKR Defense Army has suffered no losses.
It should also be noted that during the day, besides using UAV, from different types of small arms, including automatic grenade launchers and 60 mm mortars the opponent has continued violating the ceasefire regime.