Զոհվել է ՊԲ զինծառայող
Մարտի 1-ին՝ ժամը 11:25-ից սկսած, հակառակորդը շարունակել է արցախա-ադրբեջանական սահմանին 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, հաստոցավոր հակատանկային (ՀՀՆ-9) ու ենթափողային (ԵՆ-25) նռնականետերից խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով 10 արկ:
Հակառակորդի կողմից ձեռնարկված արկակոծության արդյունքում, մարտի 1-ին՝ ժամը 16:50-ի սահմաններում, սահմանի հարավարևելյան (Մարտունի) հատվածում բեկորային մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայող, 1980թ. ծնված Նվեր Յուրիկի Բաբաջանյանը:

Погиб военнослужащий контрактной службы Армии обороны НКР
Сегодня, 1 марта, начиная с 11:25, ВС Азербайджана на карабахско-азербайджанской границе продолжили нарушать режим перемирия, применяя 60-и и 82-миллиметровые минометы, гранатометы СПГ-9 и ГП-25. Об этом сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу министерства обороны НКР.
Противник выпустил в направлении армянских позиций 10 снарядов.
В результате осуществленного ВС Азербайджана обстрела, сегодня, 1 марта, около 16:50 по ереванскому времени, на юго-восточном участке границы (Мартуни) смертельное осколочное ранение получил военнослужащий контрактной службы Армии обороны НКР – Нвер Юрикович Бабаджанян (1980 г.р).