Փարիզում անհայտ անձը ձվով հարվածել է Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածու Մակրոնի գլխին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Անհայտ անձը Փարիզում գյուղատնտեսական ցուցահանդեսի ժամանակ ձվով հարվածել է Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածու, էկոնոմիկայի նախկին նախարար Էմանուել Մակրոնի գլխին, հայտնում են տեղական լրատվամիջոցները:
«Մենք առաջարկում ենք լուծել հասունացած խնդիրները և մենք կարող ենք դրանք քննարկել: Երբ տեսակետները մի շարք հարցում տարբերվում են, ինչ-որ մեկը սկսում է ձվեր նետել… Սա Ֆրանսիայի քաղաքական կյանքի մի մասն է և այն միշտ այսպիսին է եղել», - տեղի ունեցածը մեկնաբանել է Մակրոնը:
Հավելենք, որ սա նման առաջին միջադեպը չէ Մակրոնի համար: 2016 թվականի ամռանը Փարիզի արվարձաններից մեկի այցելության ժամանակ ևս նրա վրա ձու էին նետել:

В Париже бросили яйцо в кандидата на пост президента Макрона (видео)
В кандидата на пост президента Франции Эмманюэля Макрона неизвестный кинул яйцо на сельскохозяйственной выставке в Париже, передает Корреспондент.
"Мы предлагаем решения насущных проблем, и мы можем их обсудить. Когда точки зрения расходятся по некоторым вопросам, кто-то сразу начинает кидать яйца... Это часть политической жизни Франции и она всегда была таковой", − прокомментировал случившееся Макрон.
Отметим, что это не первый подобный инцидент для Макрона. Летом 2016 года в бывшего министра экономики кинули яйцо, когда он находился с визитом в одном из пригородов Парижа.