Ջոն Քերին աշխատանքի է անցել իր նախկին ենթակայի մոտ
ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Ջոն Քերին որպես փորձագետ կաշխատի վաշինգտոնյան Քարնեգի հիմնադրամում, հայտարարել է կազմակերպության նախագահ Ուիյամ Բերնսը։
«Ջոն Քերիի՝ խաղաղության հանդեպ հակվածությունը ողջ աշխարհում համապատասխանում է Քարնեգի հիմնադրամի առաքելությանը», - հայտարարել է Բերնսը, ով ժամանակին եղել է Քերիի ենթակա աշխատող և զբաղեցրել նրա տեղակալի պաշտոնը։ Բերնսի խոսքով՝ Քերիի փորձն անհրաժեշտ է ավելի, քան երբևէ։
Նշվում է, որ նախկին պետքարտուղարի աշխատանքը կապված կլինի հակամարտությունների լուծման և շրջակա միջավայրի ոլորտում միջազգային մարտահրավերների հետ։

Джон Керри будет работать у своего подчиненного
Бывший госсекретарь США Джон Керри отныне будет работать экспертом в вашингтонском Фонде Карнеги, сообщает РИА Новости со ссылкой на президент организации Уильям Бернс.
"Приверженность Джона Керри миру во всем мире отвечает миссии Фонда Карнеги", — отметил Бернс, который в свое время был подчиненным Керри и работал в должности заместителя госсекретаря.
По его словам, сейчас опыт бывшего руководителя госдепартамента "необходим более чем когда бы то ни было".
Отмечается, что Керри будет фокусироваться "на решении конфликтов и на международных вызовах в сфере окружающей среды".