Նախընտրական քարոզարշավի շեմին քննարկվել են կիրառվող PR տեխնոլոգիները
Մարտի 3-ին «Երիտասարդական հարթակ» ծրագրի մասնակիցները  քննարկել են քաղաքական PR տեխնոլոգիաների առանձնահատկությունները ՀՀ-ում և դրանց կիրառումը կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավում։
Դասախոսությամբ հանդես է եկել քաղաքագետ, «Varkanish.am» տնտեսական և քաղաքական կանխատեսումների էլեկտրոնային պարբերականի հիմնադիր Գերասիմ Բարսեղյանը։
Մասնակիցների հետ վերլուծության է ենթարկվել խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցող 9 քաղաքական ուժերից յուրաքանչյուրի կարգախոսը, անդրադարձ է կատարվել այն հիմնական շեշտադրումներին, որ առկա են լինելու նախընտրական քարոզարշավում։

On the Eve of Election Campaign PR Election Technologies Were Discussed
On March 3, the participants of the "Youth Platform" project discussed the peculiarities of the political technologies in the Republic of Armenia and their use in the campaign of the upcoming parliamentary elections.
The lecture was delivered by political scientist, the founder of "Varkanish.am" electronic periodicals of economic and political predictions Gerasim Barseghyan.
During the meeting the participants analyzed the slogans of the 9 political forces participating in the parliamentary elections, the reference was made to the main emphases that will be present in the the election campaign.