Իրանի և ԵԱՏՄ-ի միջև կկնքվի ազատ առևտրի գոտու մասին ժամանակավոր համաձայնագիր
Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի մասնակիցները Բիշքեկում կարգադրություն են ստորագրվել ԵԱՏՄ-ի և Իրանի միջև ազատ առևտրի գոտու ստեղծման ժամանակավոր համաձայնագրի պատրաստման մեկնարկի մասինփոխանցում է gazeta.ru-ն:
Միջկառավարական խորհրդի մասնակիցները նաև փաստաթուղթ են ստորագրել «ԵԱՏՄ-ում ինտեգրացիոն ներուժով օժտված տնտեսության ոլորտների և դրա օգտագործմանն ուղղված միջոցառումների մասին»:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Իրանի հետ ազատ առևտրի գոտու մասին համաձայնագիրը նախատեսվում է ստորագրել մինչև 2017 թվականի կեսը:

Members of the Eurasian Economic Union's (EAEU) prime ministerial council signed a directive on Tuesday ordering preparations for a temporary agreement on forming an EAEU-Iran free trade zone, Sputnik News reports.
Intergovernmental Council members additionally signed a directive on the state of mutual trade among EAEU members in 2015-2016. Another directive orders to identify areas of the economy with integration potential and steps to implement it.
Among other new orders issued in Kyrgyzstan, the council attendees signed instructions to lay the groundwork for the implementation of the integration community's digital agenda by 2025.