Մարտի 12-ին և լույս 13-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 550 կրակոց: Սահմանի հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (1 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրաադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

According to operative data, on the night of March 13, on NKR-Azerbaijan border the Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire regime over 55 times from small arms of various calibers, the press service of the Artsakh Republic Defense Ministry reports.
In the southern direction, the Azerbaijani Armed Forces also used an anti-tank grenade launcher (1 round).
The advanced units of the Defense Army have an operational-tactical situation and continue to confidently carry out reliable defense of combat positions.