Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարն աշխատանքային այցով գտնվում է Հունաստանում
Սույն թվականի մարտի 13-15 ՀՅԴ Հունաստանի Հայ դատի հանձնախմբի կողմից կազմակերպվող «Մեր հերոսական Արցախը» խորագրով միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով աշխատանքային այցով Հունաստանի Հանրապետությունում է գտնվում Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը։
ԱԳՆ ղեկավարի այցը սկսվել է Հունաստանի Հայ Ավետարանական եկեղեցի և մի շարք հայկական ուսումնական հաստատություններ, մասնավորապես, «Գալփաքյան» ու «Զավարյան» վարժարաններ այցելություններից, որտեղ նախարարը ծանոթացել է նրանց գործունեությանը և շփվել սաների հետ։
Նույն օրը Կարեն Միրզոյանը Հունաստանի Հայոց ազգային առաջնորդարանում հանդիպել է Կաթողիկոսական Փոխանորդ Կոմիտաս արքեպիսկոպոս Օհանյանի և Հունահայոց ազգային վարչության անդամների հետ։ ԱԳ նախարարը ներկայացրել է Արցախում տեղի ունեցող գործընթացները, ինչպես նաև Արցախի ՊԲ և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրադրությունը և պատասխանել ներկաների կողմից բարձրացված հարցերին։

Глава МИД Республики Арцах находится с рабочим визитом в Греции
Министр иностранных дел Республики Карен Мирзоян находится с рабочим визитом в Греческой Республике для участия в мероприятиях под названием "Наш героический Арцах", организованных Комитетом Ай дата АРФД  Греции с 13 по 15 марта.
Визит главы МИД начался с посещения Армянской Евангелистской церкви Греции и ряда армянских учебных заведений, в частности,  колледжей "Галпакян" и "Заварян",  где министр  ознакомился  с их деятельностью и  пообщался с учениками, сообщает пресс-служба МИД Республики Арцах.
В тот же день Карен Мирзоян в Армянском национальном прелатстве Греции встретился с патриаршим викарием архиепископом Комитасом Оганяном и членами национального управления армян Греции.  Министр иностранных дел представил процессы, происходящие в Арцахе, а также ситуацию на линии соприкосновения Армии обороны Арцаха и вооруженных сил Азербайджана, а также ответил на вопросы присутствующих.