Գերմանիայի ֆինանսների նախարարը ռումբով ծանրոց է ստացել Հունաստանից
Գերմանիայի ֆինանսների նախարար Վոլֆհանգ Շոյբլեն փոստով փաթեթ է ստացել, որում պայթուցիկ է եղել: Ծանրոցն ուղարկվել է Հունաստանից՝ ընդդիմադիր «Նոր ժողովրդավարություն» կուսակցության նախագահի տեղակալ Ադոնիս Գեորգիադիսի գրասենյակի անունից:
Ռումբով ծանրոցը ֆինանսների նախարարությունը ստացել է չորեքշաբի: Ոստիկանությունն անմիջապես մարդկանց տարհանել է գրասենյակից և ռումբն անվտանգ տեղ տարել, հաղորդում է РИА Новости-ն:
Հույն քաղաքական գործիչը հաստատել է այդ տեղեկությունը: «Դժբախտաբար, դա ճիշտ է, և դա ամենևին էլ ծիծաղելի չէ», - Twitter-ի իր էջում գրել է Գերոգիադիսը՝ նշելով, որ ինքը ևս ահաբեկիչների թիրախ է հանդիսանում:

Главе минфина Германии прислали по почте пакет со взрывчаткой
Министр финансов Германии Вольфганг Шойбле получил по почте пакет со взрывчаткой, посылка была отправлена из Греции от имени заместителя председателя оппозиционной партии "Новая демократия" Адониса Георгиадиса, сообщает РИА Новости.
Посылка-бомба поступила в минфин в среду. Полиция сразу эвакуировала людей из офиса и вывезла взрывчатку в безопасное место.
На пакете стоял штамп греческой почты, а в качестве отправителя был указан офис Адониса Георгиадиса в Афинах. Греческий политик подтвердил эту информацию.
"К сожалению, это правда, и это совсем не смешно", — написал Георгиадис в Twitter, отметив, что и сам является мишенью террористов.