Փետրվարին հակառակորդի հարձակումը չեզոքացնելու ընթացքում աչքի ընկած զինծառայողները պարգևատրվել են
Մարտի 15-ին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանն այցելել է հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական հենակետեր և տեղում հանրապետության նախագահի պարգևները հանձնել փետրվարի 25-ին հակառակորդի կողմից ձեռնարկված հարձակողական գործողությունը չեզոքացնելու ընթացքում աչքի ընկած զինծառայողներին:
Շնորհակալություն հայտնելով պարգևատրվածներին գերազանց ծառայության համար և շնորհավորելով վերջիններիս գերագույն գլխավոր հրամանատարի կողմից նման բարձր պատվի արժանանալու կապակցությամբ՝ բանակի հրամանատարը կոչ է արել չթուլացնել զգոնությունը և միշտ պատրաստ լինել կանխելու հակառակորդի հետագա սադրանքները:

Отразившие в феврале атаку азербайджанцев военнослужащие получили награды
15 марта министр обороны Арцаха, командующий АО НКР, генерал-лейтенант Левон Мнацаканян посетил боевые позиции юго-восточного направления страны и на месте вручил награды от имени президента НКР военнослужащим, отличившимся во время нейтрализации наступательных действий противника 25 февраля с.г.
Поблагодарив военнослужащих за отличную службу и поздравив с такой высокой наградой, командующий АО НКР призвал не ослаблять бдительность и быть всегда готовыми отразить и дальнейшие провокации противника.