Սպասվում են առատ տեղումներ ձյան տեսքով. ՀՀ ԱԻՆ Հիդրոմետ ծառայությունը զգուշացնում է
ՀՀ ԱԻՆ Հիդրոմետ ծառայությունը զգուշացնում է, որ մարտի 18-ի ցերեկը և 19-ի գիշերը հատկապես լեռնային և նախալեռնային գոտիներում սպասվում են առատ տեղումներ ձյան տեսքով, առանձին հատվածներում՝ բուք, ճանապարհներին՝ մերկասառույց:
Հանրապետության տարածքում մարտի 18-ի ցերեկը, 19-ի գիշերը, 21-ին շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային գոտիներում՝ թաց ձյուն, հովտային գոտիներում՝ անձրև: 19-ի ցերեկը, 20-ին, 22-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ, առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ:
Օդի ջերմաստիճանը 18-ի ցերեկը կնվազի 5-7 աստիճանով, 19-20-ը նույնքան կբարձրանա:
Երևան քաղաքում  մարտի 18-ի ցերեկը, 19-ի գիշերը, 21-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ: Մարտի 18-ի գիշերը, 19-ի ցերեկը, 20-ին, 22-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

МЧС Армении предупреждает: ожидаются обильные осадки в виде снега
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Армения предупреждает, что днем 18-го марта, ночью 19-го, в основном в горных и предгорных районах ожидаются обильные осадки в виде снега, в отдельных местах-метель, на дорогах- гололедица.
На территории РА днем 18-го марта, ночью 19-го, 21-го в большинстве регионов время от времени ожидаются осадки, в горных и предгорных районах в виде мокрого снега, а в долинах–в виде дождя. Днем 19-го, 20-го и 22-го ожидается погода без осадков.
Ветер юго-западный с порывами до 3-8 м/с, в отдельных местах ожидается усиление ветра до 15-20 м/с.
Днем 18-го марта температура воздуха понизится на 5-7 градусов, а с 19-20 повысится настолько же.
В городе Ереван днем 18-го и ночью 19-го, 21-го марта время от времени ожидаются осадки, усиление ветра до 15-20 м/с. Ночью 18-го, днем 19-го, 20-го и 22-го ожидается погода без осадков.