Հայերը սիրում են հայ լինել. Հաղորդակցությունների համաշխարհային ֆորում Դավոս/Երևան
Երևանում շարունակվող Հաղորդակցությունների համաշխարհային Դավոս ֆորումի երկրոդ օրը քննարկումների ժամանակ բանախոսները անդրադարձան, թե ինչ հնարավոր քայլեր կարող են անել հայերը աշխարհում հայտնի դառնալու համար, հայկական բրենդները միջազգայնորեն ճանաչելի դարձնելու համար:
«Այն հանգամանքը, որ ավելի շատ հայեր կան դրսում, քան Հայաստանում, հայկական ընկերություններին առավելություն է տալիս բրենդինգի առումով, քանի որ նրանք կարող են ներգրավվել տարբեր ծրագրերում և ներկայացնել Հայաստանը»,- նշեց Ռուսաստանի «City Branding» ընկերության տնօրեն Վասիլի Դուբեյկովսկին:
«Հայերը սիրում են հայ լինել, նրանք սիրում են միմյանց: Յուրաքանչյուր հայ կարող է դառնալ բրենդ-դեսպան՝ ճանապարհորդելով ամբողջ աշխարհում և լավ բաներ ասելով Հայաստանի մասին և այդպիսով օտարերկրացիներին «ստիպելով» գալ Հայաստան», - նշեց հարավաֆրիկյան «Don Valley» ընկերության գործադիր տնօրեն Սոլի Մոենգը:

Армяне любят быть армянами: спикеры Давоса об армянах
В ходе панели во второй день Всемирного информационного форума Давос в Ереване (Республика Армения) спикеры назвали возможные шаги, которые могут предпринять армянские компании для того, чтобы стать известными во всем мире, придав армянскому бренду популярности на международном уровне.
"Тот факт, что больше армян живут за пределами Армении, чем в самой Армении, дает преимущество армянским компаниям в плане брендинга, поскольку они могут участвовать в различных проектах и представлять Армению", - сказал Василий Дубейковский, генеральный директор "City Branding" в России.
"Армяне любят быть армянами, любят друг друга, что является преимуществом. Каждый армянин может стать брендом-послом, путешествующим по всему миру; говорить хорошие вещи об Армении, тем самым заставляя иностранцев приезжать в Армению", - отметил Солли Моенг, генеральный директор "Don Valley" в Южной Африке.