Հայերը սիրում են հայ լինել. Հաղորդակցությունների համաշխարհային ֆորում Դավոս/Երևան
Երևանում շարունակվող Հաղորդակցությունների համաշխարհային Դավոս ֆորումի երկրոդ օրը քննարկումների ժամանակ բանախոսները անդրադարձան, թե ինչ հնարավոր քայլեր կարող են անել հայերը աշխարհում հայտնի դառնալու համար, հայկական բրենդները միջազգայնորեն ճանաչելի դարձնելու համար:
«Այն հանգամանքը, որ ավելի շատ հայեր կան դրսում, քան Հայաստանում, հայկական ընկերություններին առավելություն է տալիս բրենդինգի առումով, քանի որ նրանք կարող են ներգրավվել տարբեր ծրագրերում և ներկայացնել Հայաստանը»,- նշեց Ռուսաստանի «City Branding» ընկերության տնօրեն Վասիլի Դուբեյկովսկին:
«Հայերը սիրում են հայ լինել, նրանք սիրում են միմյանց: Յուրաքանչյուր հայ կարող է դառնալ բրենդ-դեսպան՝ ճանապարհորդելով ամբողջ աշխարհում և լավ բաներ ասելով Հայաստանի մասին և այդպիսով օտարերկրացիներին «ստիպելով» գալ Հայաստան», - նշեց հարավաֆրիկյան «Don Valley» ընկերության գործադիր տնօրեն Սոլի Մոենգը:

During the panel discussion on the second day of the World Communication Forum Davos in Yerevan (Republic of Armenia) on March 22, the speakers referred to possible steps the Armenian companies can do to become known worldwide, thus making Armenians brands popular internationally.
"The fact that there are more Armenians outside Armenia than in Armenia gives an advantage to the Armenian companies in terms of branding,  as they can be engaged in different projects and represent Armenia," said Vasily Dubeykovskiy, CEO of City Branding in Russia.
"Armenians love being Armenian, they love each other, which is an asset for them. Each Armenian can become a brand ambassador traveling all over the world and saying good things about Armenia thus making foreigners to come to Armenia,"  noted Solly Moeng, Managing Director of Don Valley in South Africa.