Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերժ Սարգսյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 4-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` 2017 թվականի Ազգային ժողովի ընտրությունների կապակցությամբ: Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի ծառայությունն, ուղերձում մասնավորապես ասվում է
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ և Հայաստանի Հանրապետության բոլոր քաղաքացիներին 2017 թվականի ապրիլի 2-ին կայացած խորհրդարանական ընտրությունների կապակցությամբ:Ընտրություններն անցել են ազատ և ակտիվ մրցակցության մթնոլորտում, ինչի մասին փաստել են միջազգային դիտորդները:
Համոզված եմ՝ այդ ընտրությունները և ձևավորվելիք նոր համակարգը կնպաստեն Մայր Հայաստանի հետևողական զարգացմանն ու զորացմանը, կառավարման արդյունավետության բարձրացմանը և հայոց անկախ պետականության ամրապնդմանը:

NKR President Congratulated His Armenian Counterpart in Connection with the 2017 National Assembly Elections
On April 4 Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address to President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan in connection with the 2017 National Assembly elections, the press service of NKR President informs.
On behalf of the Artsakh Republic people, authorities and myself personally I congratulate You and Republic of Armenia's citizens on the parliamentary elections held on April 2, 2017.
The elections took place in an atmosphere of free and active competition which was confirmed by the international observers.
I am confident that the elections and the new governance system to be formed will contribute to the consistent development and strengthening of Mother Armenia, raising the governing efficiency and cementing the independent Armenian statehood.