Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերժ Սարգսյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 4-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` 2017 թվականի Ազգային ժողովի ընտրությունների կապակցությամբ: Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի ծառայությունն, ուղերձում մասնավորապես ասվում է
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ և Հայաստանի Հանրապետության բոլոր քաղաքացիներին 2017 թվականի ապրիլի 2-ին կայացած խորհրդարանական ընտրությունների կապակցությամբ:Ընտրություններն անցել են ազատ և ակտիվ մրցակցության մթնոլորտում, ինչի մասին փաստել են միջազգային դիտորդները:
Համոզված եմ՝ այդ ընտրությունները և ձևավորվելիք նոր համակարգը կնպաստեն Մայր Հայաստանի հետևողական զարգացմանն ու զորացմանը, կառավարման արդյունավետության բարձրացմանը և հայոց անկախ պետականության ամրապնդմանը:

Президент Республики Арцах поздравил президента Армении
4 апреля президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание президенту Республики Армения Сержу Саргсяну в связи с прошедшими в Армении парламентскими выборами, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.
От имени властей, народа Республики Арцах и от себя лично поздравляю Вас и всех граждан Республики Армения в связи с состоявшимися парламентскими выборами 2017-го года.
Выборы прошли в свободной и конкурентной атмосфере, что констатировали международные наблюдатели.
Уверен, что эти выборы и формирующаяся новая система будут содействовать последовательному развитию и усилению Матери-Армении, повышению эффективности управления и укреплению армянской независимой государственности.