Բակո Սահակյանն այցելել է ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի մի շարք հատվածներ (ԼՈՒՍԱՆԿԱՆԵՐ)
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 4-ին այցելել է ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի մի շարք հատվածներ և ծանոթացել զինվորների առօրյային ու տիրող իրավիճակին:
Նույն օրը Հադրութի շրջանի Առաջամուղ գյուղում մասնակցել է նորակառույց առանձնատների բնակարանամուտի հանդիսավոր արարողությանը:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել «Թուֆենկյան» հիմնադրամին և «Արցախ Ֆոնդ» կազմակերպության ԱՄՆ մասնաճյուղին ծրագրի իրականացման համար՝ նշելով դրա կարևորությունը սոցիալ-տնտեսական և քաղաքական տեսանկյուններից:
Միջոցառմանը ներկա էին վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, ներկայացուցիչներ Հայաստանից և Սփյուռքից:

Бако Саакян посетил ряд участков карабахско-азербайджанской границы (фотографии)
Президент Республики Арцах Бако Саакян 4 апреля посетил ряд участков карабахско-азербайджанской границы и ознакомился с бытом военнослужащих и текущей ситуацией.
В тот же день Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии сдачи в эксплуатацию новых индивидуальных жилых домов в селе Арачамух Гадрутского района, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.
Глава государства выразил признательность фонду "Туфенкян" и американскому филиалу организации "Арцах фонд" за осуществление программы, отметив ее важность с социально-экономической и политической точек зрения.
На мероприятии присутствовали премьер-министр Араик Арутюнян, другие должностные лица, гости из Армении и Диаспоры.