Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Եգիպտոսի նախագահին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին՝ Մար Գրգես և Ալեքսանդրիայի Սրբ․ Մարկոս եկեղեցիներում տեղի ունեցած ահաբեկչական պայթյունների կապակցությամբ, որոնք տասնյակ անմեղ մարդկանց կյանք են խլել։
«Հայաստանը խստորեն դատապարտում է այդ անմարդկային արարքները և իր զորկացությունը վերահաստատում բարեկամ Եգիպտոսին՝ ահաբեկչության դեմ նրա մղած պայքարում։
Եգիպտոսի համար այս դժվարին պահին իմ անկեղծ ցավակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին և զոհվածների ընտանիքներին՝ մաղթելով ուժ և ոգու տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,-ասված է Նախագահի ցավակցական հեռագրում։

Президент Армении направил телеграмму соболезнования президенту Египта
Президент Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту Арабской Республики Египет Абдул-Фаттаху Ас-Сиси в связи с происшедшими в церквях "Мар Гиргис" в городе Танта и Св.Марка в Александрии террористическими взрывами, которые отняли жизни десятков невинных людей. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
"Армения строго осуждает эти бесчеловечные действия и подтверждает свою поддержку дружественному Египту в его борьбе против терроризма.
В этот труднейший для Египта момент выражаю свое искреннее соболезнование Вам, дружественному народу Египта и семьям погибших, желая силы и духовного мужества, а раненым - скорейшего выздоровления",- сказано в телеграмме соболезнования президента.