Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Եգիպտոսի նախագահին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին՝ Մար Գրգես և Ալեքսանդրիայի Սրբ․ Մարկոս եկեղեցիներում տեղի ունեցած ահաբեկչական պայթյունների կապակցությամբ, որոնք տասնյակ անմեղ մարդկանց կյանք են խլել։
«Հայաստանը խստորեն դատապարտում է այդ անմարդկային արարքները և իր զորկացությունը վերահաստատում բարեկամ Եգիպտոսին՝ ահաբեկչության դեմ նրա մղած պայքարում։
Եգիպտոսի համար այս դժվարին պահին իմ անկեղծ ցավակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին և զոհվածների ընտանիքներին՝ մաղթելով ուժ և ոգու տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,-ասված է Նախագահի ցավակցական հեռագրում։

Serzh Sargsyan Sent a Letter of Condolences to the President of Egypt
On April 9, President Serzh Sargsyan sent a letter of condolences to the President of the Arab Republic of Egypt Abdel Fattah el-Sisi on the terrorist explosions in St. George’s Church and St. Mark’s Cathedral in Alexandria, which claimed lives of dozens of innocent people, the press service of the RA President informs.
"The Republic of Armenia strongly condemns these inhuman acts and reaffirms its solidarity to fight against international terrorism.
At this difficult time for Egypt I express my deepest condolences to you, to the friendly people of Egypt and to families of the victims, wishing them fortitude and a speedy recovery to the injured,"- the telegram of condolences reads.