Իմացե՛ք Ձեր տեղը. Էրդողանը՝ ԵԱՀԿ դիտորդներին
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն անդրադարձել է ԵԱՀԿ դիտորդական առաքելության զեկույցին, որում նշվում է, որ սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեն չի անցել միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան:
«Ձեր տեղն իմացե՛ք: Մենք չենք լսելու և չենք դիտարկելու քաղաքականապես մոտիվացված զեկույցները, որոնք դուք պատրաստում եք», - հայտարարել է էրդողանը:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 16-ին Թուրքիայում կայացած սահմանադրական հանրաքվեին մասնակիցների 51.4 տոկոսը կողմ է քվեարկել կառավարման նախագահական ձևի անցմանը, որը շատերը դիտարկում են որպես էրդողանի միանձնյա իշխանության լեգիտիմացում:

Turkish Presidential Press Office
International election observers’ criticism that the April 16 referendum on shifting Turkey to an executive presidential system fell below international standards has drawn an angry reaction from Ankara, which has slammed "biased and prejudiced approaches" to the results, Hurriyet reports.
President Recep Tayyip Erdoğan immediately denounced the criticism, urging the OSCE to "know its place" and saying Turkey would disregard their "political" reports.
"You should know your place first. We will neither see, nor hear, nor know about your political reports. We will continue on our path. Talk to the hand," Erdoğan said.