Forbes-ի վարկածով Ռուսաստանի ամենահրուստ մարդկանց ցուցակում 6 հայ կա
Forbes-ը հրապարակել է Ռուսաստանի ամենահրուստ 200 ձեռներեցների 14-րդ վարկանիշը, որում ընդգրկվել են ծագումով հայ 6 ձեռներեց:
Այսպես, «Մագնատ» առևտի ցանցի գլխավոր տնօրեն և հիմնական բաժնետեր Սերգեյ Գալիցկին 6.8 մլրդ դոլար կարողությամբ զբաղեցնում է 18-րդ հորիզոնականը: «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ և հիմնադիր Սամվել Կարապետյանը 3.4 մլրդ դոլար կարողությամբ գտնվում է 32-րդ հորիզոնականում:
Վարկանշային աղյուսակի 48-րդ հորիզոնականը զբաղեցրել է «Ռոսգոստրախ» ընկերության նախագահ Դանիլ Խաչատուրովը, ում կարողությունը գնահատվում է 2 մլրդ դոլար:
Ներդրումային բանկիր և բարերար Ռուբեն Վարդյանը 950 մլն դոլար կարողությամբ գտնվում է 99-րդ հորիզոնականում, իսկ 123-րդ հորիզոնականում է «Wooden Fish Agency»-ի դիտորդական խորհրդի ղեկավար Ալբերտ Ավդալյանը. նրա կարողությունը գնահատվում է 800 մլն դոլար:
«РЕСО-Гарантия» ընկերության ղեկավար Սերգեյ Սարկիսովը 700 մլն դոլար կարողությամբ գտնվում է 147-րդ հորիզոնականում:
Ավելացնենք, որ վարկանշային աղյուսակը արդեն երկրորդ անգամ անընդմեջ գլխավորում է Ռուսաստանի խոշորագույն մասնավոր գազարդյունահանող «Новатэк» ընկերության համասեփականատեր Լեոնիդ Միխելսոնը, ում կարողությունը գնահատվում է 18.4 մլրդ դոլար:

В списке богатейших людей России по версии Forbes шестеро армян
Российское издание Forbes опубликовало в четверг 14-й рейтинг 200 богатейших предпринимателей РФ, в который вошли шестеро бизнесменов армянского происхождения, передает Новости-Армения.
Основной акционер и генеральный директор розничной сети "Магнит" Сергей Галицкий (Арутюнян) занял 18-е место рейтинга с состоянием в $6,8 млрд. Президент и основатель группы компаний "Ташир" Самвел Карапетян - на 32-м месте, его состояние оценивается в $3.4 млрд. 48-ю строчку рейтинга занял президент компании "Росгосстрах" Данил Хачатуров с $2 млрд.
Один из первопроходцев российского социального предпринимательства, инвестиционный банкир и меценат Рубен Варданян расположился на 99-й строчке с состоянием в $950 млн., а на 123-м месте списка находится глава наблюдательного совета Wooden Fish Agency Альберт Авдолян с состоянием в $800 млн.
Глава компании "РЕСО-Гарантия" Сергей Саркисов с состоянием в $700 млн. занял 147-ю строчку рейтинга.
Список второй раз подряд возглавил Леонид Михельсон, совладелец крупнейшей в России частной газодобывающей компании "Новатэк". Его состояние Forbes оценил в $18,4 млрд.