Ապրիլի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 520 կրակոց:
Սահմանի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (5 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը անհրաժեշտության դեպքում դիմել են պատասխան գործողությունների և համապատասխան քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

По оперативным данным, в ночь с 21 на 22 апреля на арцахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня около 50, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций более 520 выстрелов.
В восточном направлении границы ВС Азербайджана применили также противотанковый гранатомет (5 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны при необходимости прибегали к ответным действиям, предпринимая соответствующие меры для организации надежной обороны боевых позиций.