Facebook-ն ու Վիետնամի կառավարությունը կհամագործակցեն
Facebook սոցիալական ցանցի ղեկավարությունը համաձայնել է Վիետնամի կառավարության հետ համատեղ աշխատանքին՝ վերջինիս օրենքները խախտող բովանդակությունը ջնջելու հետ կապված, փոխանցում է «Ռեգնում» գործակալությունը:
Մասնավորապես սոցիալական ցանցը կջնջի բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ կապված սուտ տեղեկատվությունն ու կեղծ օգտատերերին, հայտնել է Վիետնամի Կապի և հաղորդակցության նախարար Չիոնգ Մին Տուանը:
Հիշեցնենք, որ ընթացիկ տարվա փետրվարին Վիետնամի կառավարությունը պահանջել է հեռացնել YouTube և Facebook սոցիալական ցանցերի բովանդակության որոշ տարրեր:

Facebook и правительство Вьетнама будут сотрудничать
Руководство социальной сети Facebook согласилось работать совместно с правительством Вьетнама и удалить контент, нарушающий законы страны, 27 апреля, передает  ИА REGNUM.
Facebook удалит поддельные счета и ложную информацию о высокопоставленных правительственных чиновниках, заявил министр информации и коммуникаций СРВ Чыонг Минь Туан.
Напомним, в феврале текущего года правительство Вьетнама потребовало предпринять меры по удалению антиправительственного контента на YouTube и в социальной сети Facebook.