Պենտագոնը հակերներին հրավիրում է կոտրել ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի կայքերը
Պենտագոնը հատուկ ծրագիր է սկսել, որով ԱՄՆ-ի և ընտրված մի շարք գործընկեր երկրների համակարգչային անվտանգության մասնագետների հրավիրում է կոտրելու ամերիկյան ռազմաօդային ուժերի առանձքային վեբ-էջերը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Ամերիկյան պաշտպանական գերատեսչությունում նշում են, որ այս նախաձեռնությունը կիբեռանվտանգության արշավի մաս է կազմում:
«Լավ կլինի, որ բարեկամական հակերները փորձեն ջարդել համակարգը և ցույց տան մեզ, ինչպես բարելավել մեր կիբեռանվտանգությունը և պաշտպանական դիրքերը», - նշել ռազմաօդային ուժերի տեղեկատվական անվտանգության ծառայության տնօրեն Փիթեր Կիմը:

Пентагон приглашает хакеров взломать сайты ВВС США
Пентагон запускает специальную программу "Взломай воздушные силы" США ("Hack the Air force") и приглашает специалистов по компьютерной безопасности из США и выбранных стран-партнеров попытаться взломать ключевые веб-сайты американских ВВС, передает РИА Новости.
В американском оборонном ведомстве отметили, что инициатива "является частью кампании по кибербезопасности".
"Будет хорошо, если дружественные хакеры попытаются (взломать системы) и покажут нам, как улучшить нашу кибербезопасность и оборонительную позицию", - отметил начальникслужбы информационной безопасности Питер Ким.