Վարդան Կարապետյանն ընտրվել է Գլենդելի քաղաքապետ
ԱՄՆ Կալիֆոռնիա նահանգի Գլենդել քաղաքի նոր քաղաքապետ է ընտրվել Վարդան Կարապետյանը: Ինչպես հայտնում է Asbarez-ը Կարապետյանը ընտրվել է քաղաքային խորհրդի կողմից գաղտնի քվերակության միջոցով:
Հաղորդվում է, որ Կարապետյանը քաղաքային խորհդում առաջին անգամ ընտրվել էր 2015 թվականին: Մինչ այժմ նա ղեկավար պաշտոններ է զբաղեցրել քաղաքային մի շարք հանձնաժողովներում:
Գլենդելի քաղաքապետն ընտրվում է քաղխորհրդի անդամների կողմից՝ մեկ տարի պաշտոնավարման ժամկետով:
Մայիսի 1-ին Գլենդելի քաղաքապետարանում պաշտոնները ստանձնել են նաև քաղխորհրդում վերընտրված Զարեհ Սինանյանը, Արա Նաջարյանը, ինչպես նաև առաջին անգամ ընտրված Վրեժ Աղաջանյանը:

Мэром Глендейла избран армянин
Вардан Карапетян (Vartan Gharpetian) стал новым мэром города Глендейла (штат Калифорния, США).  Как сообщает Новости-Армения со ссылкой на издание Asbarez, члены городского совета Глендейла единогласно проголосовали за избрание своего коллеги Вардана Карапетяна на пост мэра города.
Карапетян был впервые избран в городской совет в 2015 году. С тех пор он занимал руководящие должности в ряде городских комиссиях.
Мэр Глендейла избирается членами городского совета сроком на год. В горсовете в настоящее время заседает 5 армян.