Ֆրանսուա Օլանդը շփոթվել է պաշտոնական վերջին ելույթի ժամանակ
Ֆրանսիայի դեռևս գործող նախագահ Ֆրանսուա Օլլանդն այսօր հանդես է եկել պաշտոնական վերջին հայտարարությամբ: Վերջինիս ընթացքում Օլանդը սխալվել է, հաղորդում է «Ֆրանս Պրեսս» գործակալությունը:
Իր ելույթում Օլանդը խոսել է պատժամիջոցների կիրառման արդյունավետության մասին այն դեպքերում, երբ կասկածի տակ է առնվում «մարդկության դեմ հանցագործությունը»: Մինչդեռ մինչ այս արտահայտությունն անելը Ֆրանսիայի նախագահն ասել է «վեհության վիրավորանքը»:
Նշենք, որ Օլանդը ելույթ է ունեցել ստրկության ավարտին նվիրված միջոցառմանը: Միջոցառմանը նրան ուղեկցել է Էմանուել Մակրոնը:

Олланд перепутал слова на последнем официальном выступлении
Уходящий президент Франции Франсуа Олланд, произнося последнюю официальную речь в этой должности, допустил ошибку, передает агентство Франс Пресс.
Олланд говорил об эффективности применения санкций в случае, когда под сомнение ставится "преступление против человечества". Однако прежде чем произнести это словосочетание, французский президент сказал "оскорбление величества".
Выступление Олланда прошло на церемонии памяти, посвященной отмене рабства. На мероприятии его сопровождал избранный французский лидер — Эммануэль Макрон.