Բակո Սահակյանը պարգևատրել է ԵԿՄ մի խումբ անդամների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 11-ին ընդունել է «Երկրապահ կամավորականների միության» (ԵԿՄ) պատվիրակությանը՝ կազմակերպության վարչության նախագահ Մանվել Գրիգորյանի գլխավորությամբ, հայտնում է Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Քննարկվել են ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում տիրող իրավիճակին, բանակ-հասարակություն կապերին և մատաղ սերնդի դաստիարակությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած արիության ու խիզախության համար և Հաղթանակի տոնի, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի և Շուշիի ազատագրման 25-ամյակի կապակցությամբ Նախագահ Սահակյանը պետական բարձր պարգևներ է հանձնել ԵԿՄ մի խումբ անդամների:

Президент Республики Арцах принял делегацию "Добровольческого союза "Еркрапа""
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию "Добровольческого союза "Еркрапа"" (ДСЕ) во главе с председателем правления организации Манвелом Григоряном.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся ситуации на карабахско-азербайджанской границе, связей между армией и обществом и воспитания подрастающего поколения.
Бако Саакян вручил высокие государственные награды группе членов ДСЕ за отвагу и храбрость, проявленные в боях по защите родины и в связи с праздником Победы, 25-летием Армии обороны НКР и освобождения Шуши.
Во встрече приняли участие министр обороны НКР Левон Мнацаканян, другие должностные лица, сообщает пресс-служба президента Републики Арцах.