Արցախի առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների
Մայիսի 13-ին և լույս 14-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի սահմանին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 75 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 750 կրակոց, հայտնում է Արցախի ՊՆ պաշտոնական կայքը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հյուսիսային ուղությամբ կիրառել է նաև Դ-44 տիպի հրանոթներ (65 արկ) և 60 ու 82 միլիմետրանոց ականանետեր (17 արկ):
Ադրբեջանական զինուժի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների:

Накануне, 13 мая, и в ночь на 14 мая на арцахско-азербайджанской границе  ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня 75 раз, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
Противник произвел в направлении армянских позиций около 750 выстрелов.
В северном направлении границы, помимо стрелкового оружия, ВС Азербайджана применили также 60-мм и 82-мм минометы (17 снарядов) и пушки Д-44 (65 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР для подавления наступательной активности ВС Азербайджана прибегли к ответным действиям.