Սպիտակ տան իրավաբանները սկսել են պատրաստվել Թրամփի հնարավոր իմպիչմենտին
Սպիտակ տան իրավաբանները սկսել են ուսումնասիրել ԱՄՆ նախագահ իմպիչմենտի հնարավորությունը, որպեսզի Դոնալդ Թրամփը կարողանա դիմակայել իրեն իշխանությունից հեռացնելու փորձերին, հայտնում է CNN-ը՝ իր աղբյուրիներին հղումով:
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ իրավաբանները անցած շաբաթ խորհրդակցութուններ են անցկացրել իմպիչմենտի մասնագետների հետ և սկսել են տեղեկություններ հավաքել գործընթացի մեխանիզմների վերաբերյալ:
Նշենք, որ ամերիկյան լրատվամիջոցները սկսել են խոսել Թրամփի հնարավոր իմպիչմենտի մասին՝ ընտրություններին Ռուսաստանի ենթադրյալ միջամտության հարցով հետաքննության ֆոնին:

Юристы Белого дома будут готовиться к возможному импичменту
Юристы в Белом доме начали изучать возможности импичмента президента США, чтобы Дональд Трамп смог противостоять попыткам отстранить его от власти. Об этом, как передает Интерфакс, сообщил телеканал CNN со ссылкой на источники.
По информации телеканала, юристы на прошлой неделе консультировались со специалистами по импичменту и начали собирать информацию о механизмах работы процедуры.
Разговоры об отстранении Дональда Трампа ходят в СМИ на фоне расследования о предполагаемом вмешательстве России в прошлогодние выборы.