Նախագահը ցավակցական հեռագիր է հղել Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյին Մանչեստեր Արենայում տեղի ունեցած ահաբեկչական պայթյունի կապակցությամբ, որն ավելի քան երկու տասնյակ մարդկանց, այդ թվում՝ երեխաների մահվան ու բազմաթիվ վիրավորների պատճառ է դարձել:
«Կորստի այս դժվարին պահին իմ զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին և զոհվածների ընտանիքներին՝ մաղթելով ուժ և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում։
Հայաստանը խստորեն դատապարտում է նման անմարդկային գործողությունները և վճռական է համատեղ ուժերով շարունակելու պայքարը բռնության և ահաբեկչության դեմ»,-ասված է Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

RA President Sent a Letter of Condolences to Thereza May
The RA President Serzh Sargsyan sent today a letter of condolences to the Prime Minister of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland Theresa May on the terrorist explosion at the Manchester Arena which killed over two dozen people, including children, and left many wounded, the press service of the RA President informs.
"At this grave moment of loss, I express my support to you, the friendly people of the United Kingdom and families of the victims, wishing fortitude and resolve, and a speedy recovery to the wounded.
Armenia strongly condemns such inhumane acts and is determined to continue throught the joint efforts fight against violence and terror," reads the letter of condolences of the President of Armenia.