Թրամփը կոպտորեն հրել է Մոնտենեգրոյի վարչապետին առաջին շարքում հայտնվելու համար (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Չեռնոգորիայի վարչապետ Դուշկո Մարկովիչը նույնիսկ չի նկատել, ինչպես է ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը իրեն հրել Բրյուսելում ՆԱՏՕ-ի գագաթաժողովին նախորդող համատեղ լուսանկարվելուց առաջ, հայտնում է Корреспондент-ը:
«Իրականում ես դրա վրա ուշադրություն չէի դարձրել: Ավելի ուշ տեսա սոցցանցերում արձագանքները: Ակնհայտորեն եղել է միանգամայն անվնաս իրավիճակ, և ես ուրիշ ոչինչ չեմ տեսնում», - ասել է Մարկովիչը:
Մարկովիչը նաև հավելել է, որ «ԱՄՆ-ի նախագահի համար բնական է առաջին շարքում լինելը»:
Սպիտակ տունն իր հերթին այս կապակցությամբ հայտարարել է, որ լուսանկարվելու համար ղեկավարների դիրքերի բաշխումը նախապես էր արվել, իսկ Թրամփն ուղղակի զբաղեցրել է իր տեղը:

Трамп грубо отодвинул премьера Черногории (видео)
Премьер-министр Черногории Душко Маркович даже не заметил, как президент США Дональд Трамп оттолкнул его перед началом совместной фотосессии на встрече лидеров НАТО в Брюсселе, передает Корреспондент.
"Я на самом деле не обратил на это внимания, только потом увидел реакцию в социальных сетях, – сказал Маркович. – Очевидно, что это была совершенно безобидная ситуация, и я ничего другого в этом не вижу".
Маркович также добавил, что "для президента США естественно быть в первом ряду".
В свою очередь в Белом доме заявили, что места для группового фото были распределены заранее и президент США просто занял свое.