Մոսկվա-Բոդրում չվերթի ինքնաթիռը ծեծկռտուքի պատճառով վայրէջք է կատարել Կրասնոդարում
Մոսկվայից թուրքական Բոդրում հանգստավայր թռչող ուղևորատար ինքնաթիռը վթարային վայրէջք է իրականացրել Կրասնոդարում` ուղևորներից մեկի պահվածքի պատճառով: Այս մասին հայտնում է Interfax-ը՝ հղում կատարելով արտակարգ իրավիճակների ծառայության աղբյուրին:
«Մոսկվա-Բոդրում չվերթի ուղևորներից մեկը, ամենայն հավանականությամբ, չարաշահելով թունդ ալկոհոլային խմիչքներ դեռ թռիչքից առաջ, անադեկվատ պահվածք է ցուցաբերել և Կրասնոդարին մոտենալու ժամանակ կռիվ սկսել հարևանների հետ», - հաղորդել է աղբյուրը:
Բորտուղեկցորդներին չի հաջողվել հանգստացնել տղամարդուն, ինչի պատճառով էլ ինքնաթիռի հրամանատարը որոշել է ընդհատել չվերթը:
«Ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Կրասնոդարի «Պաշկովսկի» օդանավակայանում, քանի որ կյանքին վտանգ սպառնացող իրավիճակ է ստեղծվել: Ուղևորին հանձնել են քաղաքի ոստիկանության աշխատակիցներին:

Следовавший из Москвы в Бодрум самолет сел в Краснодаре из-за драки
Пьяный пассажир ночью устроил драку на борту чартера, направлявшегося из Москвы на турецкий курорт Бодрум, сообщил в воскресенье "Интерфаксу" источник в экстренных службах.
"Один из пассажиров рейса Москва-Мугла (Бодрум), по всей видимости, злоупотребив крепкими алкогольными напитками еще до вылета, вел себя неадекватно и на подлете к Краснодару затеял драку с соседями",- сказал источник.
Он сообщил, что бортпроводникам не удалось успокоить мужчину, командир принял решение прервать полет.
"Самолет вынужденно приземлился в аэропорту "Пашковский" (Краснодар), поскольку ситуация на борту несла угрозу жизни. Зачинщик драки был снят с рейса и передан краснодарским полицейским", - сказал источник.