Քաբուլում գերմանական դեսպանատան մոտ հզոր պայթյուն է որոտացել. կան զոհեր և վիրավորներ
Աֆղանստանի մայրաքաղաք Քաբուլի կենտրոնական հատվածում՝ օտարերկրյա դեսպանություններից և նախագահական պալատից ոչ հեռու, հզոր պայթյուն է որոտացել, հաղորդում է BBC-ն:
«Դա եղել է գերմանական դեսպանատան մոտ պայթուցիկներով լցված մեքենա: Սակայն մոտակայքում կան նաև այլ կարևոր շենքեր: Դժվար է ասել, որն է եղել թիրախը», - նշել է ոստիկանության ներկայացուցիչը:
Հաղորդվում է, որ պայթյունի հետևանքով առնվազն 90 մարդ զոհվել կամ վիրավորվել է: Պայթյունն այնքան հզոր է եղել, որ վնասել է մի քանի հարյուր մետ հեռավորության վրա գտնվող շենքերը:

В Кабуле возле немецкого посольства прогремел мощный взрыв: десятки погибших
В столице Афганистана Кабуле прогремел мощный взрыв. Согласно сообщениям полиции, он произошел в центральной части города недалеко от иностранных посольств и президентского дворца, передает BBC.
"Это был начиненный взрывчаткой автомобиль возле немецкого посольства, однако рядом есть и другие важные учреждения. Сложно сказать, что было целью [нападения]", - отметил представитель кабульской полиции.
Сообщается о меньшей мере 40 человек погибли или были ранены. Взрыв был такой мощности, что повредил дома на расстоянии нескольких сотен метров.