Քլինթոն. covfefe-ն՝ գաղտնի հաղորդագրություն է ուղղված ռուսներին
Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկանծու Հիլարի Քլինթոնը կատակով ենթադրել է, որ Twitter-ում Սպիտակ տան ղեկավարի հրապարակած անհասկանալի բառ՝ գաղտնի հաղորդագրություն է ուղղված ռուսներին, հայտնում է lenta.ru-ն:
«Մենք բավարար հասանելիություն չունենք, որպեսզի հասկանանք, ինչ է covfefe-ը», - Կալիֆոռնիայում Code Conference-ի ժամանակ հայտարարել է նա:
Թրամփը տառասխալով իր գրառումը հրապարակել էր մայիսի 31-ին: Չնայած գրառումը շուտ հեռացվել էր, սակայն օգտատերերը շարունակում են հումորային ենթադրություններ անել այս կապակցությամբ:

Клинтон: слово covfefe - скрытое сообщение Трампа для русских
Бывшая соперница президента США Дональда Трампа на президентских выборах 2016 года, кандидат от демократов Хиллари Клинтон в шутку предположила, что непонятное слово в Twitter главы Белого дома представляло собой скрытое сообщение для русских. Об этом, как передает lenta.ru, она заявила на Code Conference в Калифорнии.
"У вас недостаточно высокий уровень допуска, чтобы узнать, что такое covfefe", - сказала она, выступая перед аудиторией.
Пост в Twitter Трампа с опечаткой был опубликован 31 мая, а позднее - удален. В социальных сетях ему придумали множество шуточных объяснений.