ԱՄՆ-ը B-52 ռմբակոծիչներ է ուղակարկում Ռուսաստանի հետ սահմանին զորավարժությունների համար
ԱՄՆ-ը Մեծ Բրիտանիա է ուղարկել B-52 կործանիչներ և 800 օդաչու Ռուսաստանի սահմանների մոտ՝ Եվրոպայում և Արկտիկայում, հունիսին ՆԱՏՕ-ի զորավարժություններին մասնակցելու համար, հայտնում է gazeta.ru-ն:
«Դաշնակից երկրների և գործընկերների հետ զորավարժությունները կնպաստեն երկրների միջև կոորդիացիայի բարելավմանը և կգնեն ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերին կառուցել միջազգային մարտահրավերների լայն շրջանակին դիմակայելու համար անհրաժեշտ հարաբերություններ», - ասվում է ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի տարածած հաղորդագրությունում:
Հաղորդվում է, որ զորավարժությունները կանցկացվեն Բալթիկ ծովում, Ռուսաստանին սահմանակից եվրոպական երկրներում և Արկտիկայում:

США направили бомбардировщики B-52 и 800 летчиков для учений у границ России
США направили в Великобританию бомбардировщики B-52 и 800 летчиков для участия в учениях НАТО в июне на территории Арктики и Европы - рядом с российскими границами, передает gazeta.ru.
"Учения с союзными государствами и партнерами улучшат координацию между странами и позволят ВВС США выстроить устойчивые взаимоотношения, необходимые для противостояния широкому кругу международных вызовов", - гласит сообщение пресс-службы ВВС США.
Учения пройдут в Балтийском море, Арктике и странах альянса, которые соседствуют с Россией. В арктических тренировках помимо США будут участвовать военные из Финляндии, Швеции, Норвегии, Британии, Германии, Франции, Бельгии, Швейцарии, Канады и Нидерландов.