ՌԴ-ն և ՉԺՀ-ն ամրապնդում են ռազմական համագործակցությունը
ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն հայտնել է առաջիկա երեք տարիների համար Ռուսաստանի և Չինաստանի միջև ռազմական ոլորտում համագործակցության զարգացման ճանապարհային քարտեզ ստորագրելու մտադրության մասին, հայտնում է Newsru.com-ը:
«Կարևոր է, որ Ռուսաստանը և Չինաստանը պատրաստ են համատեղ ջանքերով պաշտպանել խաղաղությունը և ամրապնդել միջազգային անվտանգությունը», - նշել է Շոյգուն:
Պաշտպանության նախարարն ընդգծել է, որ Ռուսաստանի և Չինաստանի հարաբերությունները «գտնվում են բարձր մակարդակի վրա և կայուն զարգանում են»:
Չինաստանի պաշտպանության նախարարն իր հերթին հիշեցրել է երկու երկրների պաշտպանության նախարարությունների համատեղ լայնածավալ միջոցառումների մասին, որոնք կողմերը մտադիր են իրականացնել 2017 թվականի ընթացքում:

Russia and China to Strengthen Military Cooperation
Russian Defense Minister Sergei Shoygu announced the intention to sign a roadmap for the military cooperation development between Russia and China for the next three years, Newsru.com reports.
"It is important that Russia and China are ready jointly protect peace and strengthen international security," Shoygu noted.
The Ministry of Defence of the RF accented that the relations between Russia and China "are at a high level and developing steadily".
In his turn, the Chinese Defense Minister recalled the large-scale joint events on the line of military departments, which the parties are planing to hold in 2017.