Նախագահը շնորհավորել է ՌԴ բարձրագույն ղեկավարությանը, այցելել նաև ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատուն (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Ռուսաստանի Դաշնության պետական տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա առթիվ այցելել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանատուն և շնորհավորել դեսպան Իվան Վոլինկինին, դեսպանատան աշխատակիցներին և ի դեմս նրանց՝ Ռուսաստանի եղբայրական ժողովրդին, մաղթել խաղաղություն և բարօրություն:
Հանրապետության Նախագահը տոնի առթիվ նաև շնորհավորական ուղերձներ է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին և ՌԴ կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևին:
Ռուսաստանի Նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ուղղված շնորհավորական ուղերձում Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ անցած տարիներին հայ-ռուսական հարաբերությունները՝ հենված երկու երկրների ժողովուրդների բազմադարյա բարեկամության և եղբայրության ամուր հիմքի վրա, հարստացել են որակապես նոր բովանդակությամբ: Ակտիվ քաղաքական երկխոսությունը, տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի առանցքային հարցերի շուրջ կառուցողական փոխգործակցությունը, տնտեսական, ռազմատեխնիկական, մշակութային-հումանիտար և այլ ոլորտներում երկկողմ նախագծերի համատեղ իրականացումը, Նախագահի խոսքով, լիովին համապատասխանում են Հայաստանի և Ռուսաստանի դաշնակցային հարաբերությունների շահերին:
«Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կապահովենք Հայաստանի և Ռուսաստանի ռազմավարական դաշնակցության ամբողջ համալիրի հետագա աճը ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերով՝ ի բարօրություն մեր երկրների և ժողովուրդների, ի շահ տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության ամրապնդման»,-ասված է ՌԴ նախագահին ուղված ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

On Russia State holiday, President Congratulates Top Leadership of Russian Federation, Visits RF Embassy in Armenia (Photos)
On the occasion of Russia’s State holiday - Russia Day - President Serzh Sargsyan visited today the Embassy of the Russian Federation in Armenia. Serzh Sargsyan congratulated RF Ambassador Ivan Volinkin, the embassy staff and the brotherly people of Russia, wishing them peace and prosperity.
On this occasion, the President of the Republic of Armenia sent congratulatory messages to RF President Vladimir Putin and Prime Minister Dmitry Medvedev.
In the congratulatory message addressed to RF President Vladimir Putin, President Serzh Sargsyan underscored that as based on a solid foundation of friendship and brotherhood between the two nations, the Armenian-Russian relations have been enriched with a new content in recent years.
According to Serzh Sargsyan, the active political dialogue and the ongoing constructive interaction on key issues of regional and international agenda, the implementation of joint projects in the economic, military-technical, cultural-humanitarian and other spheres are fully consistent with the spirit of allied relationship between Armenia and Russia.
“I am convinced that together we will be able to ensure further growth of the whole complex of strategic partnership between Armenia and Russia in both bilateral and multilateral formats for the benefit of our countries and peoples, as well as in the best interest of regional security and stability,” President Serzh Sargsyan said in his congratulatory message, addressed to the President of the Russian Federation.