Հռոմի քաղաքապետը խնդրել է միգրանտներին քաղաք չթողնել
Հռոմի քաղաքապետ Վիրջինիա Ռաջին Իտալիայի ներքին գործերի նախարարությունը խնդրել է այլևս միգրանտներին չթողնել մայրաքաղաք, հայտնում է lenta.ru-ն:
«Ես կարծում եմ, որ անհնար է լրացուցիչ ենթակառուցվածքներ ստեղծել միգրանտների ընդունելության համար, բացի այդ դա արդեն վտանգավոր է», - ասել է քաղաքապետը՝ խնդրելով մորատորիում սահմանել միգրանտների ընդունելության վրա:
Իշխանությունների տվյալներով՝ 2016 թվականի հունվարի 1-ի դրությամբ Հռոմում ապրում էր ավելի քան 364 հազար միգրանտ, ինչը կազմում է քաղաքի բնակչության ավելի քան 12 տոկոսը: Ընդ որում, Հռոմում ապրող միգրանտների կեսից ավելին եվրոպացիներ են, որոնց շարքերում առաջատարը ռումինացիներն են (23,2 տոկոս):

Rome Asks to Stop Sending Immigrants to the City
The mayor of Rome, Virginia Raji, asked the Italian government not to send immigrants to the city any more, as this could lead to an increase in social tension, BBC reports.
Raji warned in her Facebook that even thinking about creating new centers for the reception of illegal migrants "is impossible, even risky."
According to polls, about half of Italians do not want immigrants to come to their country.
- A Large Fire on Housing of 1,500 Migrants In Northern France As a result of the fire at least 10 people were injured. The fire tore through closely-packed huts at the Grande-Synthe camp, near the port of Dunkirk.