Հռոմի քաղաքապետը խնդրել է միգրանտներին քաղաք չթողնել
Հռոմի քաղաքապետ Վիրջինիա Ռաջին Իտալիայի ներքին գործերի նախարարությունը խնդրել է այլևս միգրանտներին չթողնել մայրաքաղաք, հայտնում է lenta.ru-ն:
«Ես կարծում եմ, որ անհնար է լրացուցիչ ենթակառուցվածքներ ստեղծել միգրանտների ընդունելության համար, բացի այդ դա արդեն վտանգավոր է», - ասել է քաղաքապետը՝ խնդրելով մորատորիում սահմանել միգրանտների ընդունելության վրա:
Իշխանությունների տվյալներով՝ 2016 թվականի հունվարի 1-ի դրությամբ Հռոմում ապրում էր ավելի քան 364 հազար միգրանտ, ինչը կազմում է քաղաքի բնակչության ավելի քան 12 տոկոսը: Ընդ որում, Հռոմում ապրող միգրանտների կեսից ավելին եվրոպացիներ են, որոնց շարքերում առաջատարը ռումինացիներն են (23,2 տոկոս):

Мэр Рима просит не пускать в город мигрантов
Мэр Рима Вирджиния Раджи попросила министерство внутренних дел Италии не направлять в столицу мигрантов, сообщает lenta.ru.
"Я считаю, что невозможно возводить дополнительные структуры для приема беженцев, к тому же это даже опасно", - пояснила Раджи, сославшись на сильное мигрантское присутствие в городе и непрекращающийся поток иностранных граждан. Она запросила мораторий на прием новых беженцев.
По данным властей, по состоянию на 1 января 2016 года в Риме проживало чуть больше 364 тысяч иностранцев, или 12,7 процента всего населения. Больше половины из них - европейцы, при этом лидируют выходцы из Румынии (23,2 процента).