Հրդեհ՝ Grenfell Tower-ում. տասնյակ մարդիկ համարվում են անհայտ կորած
Տասնյակ մարդիկ անհայտ կորած են համարվում Լոնդոնի Grenfell Tower բազմահարկ բնակելի շենքում տեղի ունեցած հրդեհից հետո: Հաղորդվում է, որ հայտնի չէ ամբողջական ընտանիքների գտնվելու վայրը:
Ըստ պաշտոնական տվյալների, հրդեհի հետևանքով զոհվել է 12 մարդ, սակայն ոստիկանությունում հայտարարում են, որ զոհերի թիվը հավանաբար կավելանա: Հիվանդանոցներում են գտնվում 70-ից ավելի տուժածներ, փոխանցում է BBC-ն:
Դեռևս չի հաջողվել մինչև վերջ մարել կրակը, հրշեջները շարունակում են բռնկումները մարել շենքի տարբեր մասերում: Վերջին տվյալներով՝ փրկարարները հասել են 24-հարկանի շենքի վերին հարկ, սակայն նրանք դեռևս հնարավորություն չեն ունեցել ստուգել բոլոր հարկաբաժինները՝ հրդեհից տուժածներին գտնելու համար:

Пожар в Grenfell Tower: десятки числятся пропавшими без вести
Десятки человек числятся пропавшими без вести после пожара в жилом многоэтажном доме Гренфелл-тауэр в Лондоне. Сообщается, что неизвестно местонахождение целых семей.
По официальным данным, при пожаре в лондонском Гренфелл-тауэр погибли 12 человек, однако в полиции заявляют, что число жертв, вероятно, будет расти. В больницах находятся более 70 пострадавших, передает BBC.
Пожар еще до конца не ликвидирован. Пожарные продолжают тушить возгорания в различных частях здания. По последним данным, спасатели добрались до верхнего этажа 24-этажного здания, однако у них еще не было возможности осмотреть все помещения в поисках пострадавших в результате пожара.