Ստամբուլից Թբիլիսի ուղևորվող ինքնաթիռը կայծակնահարվել է
Ստամբուլից Թբիլիսի ուղևորվող Atlas Global ավիաընկերության ինքնաթիռին կայծակ է հարվածել, ինչի պատճառով այն ստիպված է եղել վերադառնալ Աթաթուրքի անվան օդանավակայան: Այդ մասին լրագրողներին հայտնել են ուղևորները, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Թռիչքից 15-20 րոպե անց բոլորը նկատեցին վառ լույս, և կայծակը հարվածեց ինքնաթիռին: Դրանից հետո սկսվեցին կառավարման հետ խնդիրներ, հետևաբար՝ օդաչուն որոշում կայացրեց վերադառնալ օդանավակայան»,- լրագրողներին ասել է ուղևոր Դավիդ Լոլաձեն:
Մեկ այլ ուղևորի խոսքով՝ միջադեպի հետևանքով տուժածներ չկան, սակայն, տեղեկությունների համաձայն, ինքնաթիռը վնասվել է, որի հետևանքով էլ որոշվել է վերադառնալ օդանավակայան:

Lightning Struck a Plane en route from Istanbul to Tbilisi
Lightning struck a plane of the Atlas Global airline, en route from Istanbul to Tbilisi, as a result, it was forced to return to Istanbul Ataturk Airport, RIA Novosti reports, referring to the statements of the passengers.
''15-20 minutes after takeoff we noticed a bright light, and then lightning struck the plane. After that the pilot experienced problems with control system and decided to turn back to the airport'', an eyewitness said.
According to another passenger, there were no injured people in the plane, but the aircraft itself was damaged, as a result, the pilot decided to return to the airport.