ԼՂՀ ՊՆ-ն հերքում է ադրբեջանական հերթական սուտը
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի ռազմական գերատեսչության տարածած տեղեկությունը՝ խոցված հայկական անօդաչու թռչող սարքի մասին:
«Ղարաբաղի պաշտպանության բանակում չի եղել տեխնիկայի՝ այդ թվում նաև անօդաչու թռչող սարքի որևէ կորուստ», - РИА Новости-ին հայտնել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը:
Այսօր ավելի վաղ Ադրբեջանի ՊՆ-ն տեղեկություն էր տարածել, թե իբր չորեքշաբթի երեկոյան հայկական անօդաչու թռչող սարք է ոչնչացրել, որը «փորձել է հետախուզական թռիչք իրականացնել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ»:

The Defense Ministry of the Nagorno-Karabakh Republic has refuted the information of the Azerbaijani Defense Ministry about shooting down an Armenian UAV.
"The Armed Forces of Karabakh did not lose any equipment, including an unmanned aerial vehicle," the press secretary of NKR Defense Ministry, Colonel Senor Ashratyan said.
Earlier the Defense Ministry of Azerbaijan issued a statement saying that at midnight they shot an Armenian unmanned aerial vehicle, which was trying to carry out reconnaissance flights over the positions of the Azerbaijani armed forces