ԼՂՀ ՊՆ-ն հերքում է ադրբեջանական հերթական սուտը
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի ռազմական գերատեսչության տարածած տեղեկությունը՝ խոցված հայկական անօդաչու թռչող սարքի մասին:
«Ղարաբաղի պաշտպանության բանակում չի եղել տեխնիկայի՝ այդ թվում նաև անօդաչու թռչող սարքի որևէ կորուստ», - РИА Новости-ին հայտնել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը:
Այսօր ավելի վաղ Ադրբեջանի ՊՆ-ն տեղեկություն էր տարածել, թե իբր չորեքշաբթի երեկոյան հայկական անօդաչու թռչող սարք է ոչնչացրել, որը «փորձել է հետախուզական թռիչք իրականացնել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ»:

Минобороны НКР вновь опровергает азербайджанскую ложь
Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики опровергло информацию азербайджанского военного ведомства о сбитом армянском беспилотнике.
"В Армии обороны Карабаха не было никаких потерь техники, в том числе беспилотного летательного аппарата", - сказал РИА Новости пресс-секретарь Минобороны НКР полковник Сенор Асратян.
Ранее минобороны Азербайджана заявило, что в среду вечером на границе с Карабахом был уничтожен армянский беспилотный летательный аппарат, совершивший попытку осуществить разведывательные полеты над позициями азербайджанских вооруженных сил.