Գերմանիայի հետախուզությունը տարիներ շարունակ լրտեսել է ԱՄՆ պետական կառույցներին
Գերմանիայի դաշնային հետախուզական ծառայությունը 8 տարի շարունակ լրտեսել է ամերիկյան պետական հաստատություններին։ Այս մասին հայտնում է Der Spiegel-ը՝ հետախուզական ծառայության փաստաթղթերին հղումով։
Պարբերականը նշում է, որ 1998-2006 թվականներին Գերմանիայի հատուկ ծառայությունները լրտեսել են Սպիտակ տանը, Lockheed Martin ընկերությանը, Human Rights Watch, NASA կազմակերպություններին, ինչպես նաև այնպիսի ռազմական կառույցների, ինչպիսիք են Ծովահետևակային կորպուսը և ԱՄՆ ՊՆ հետախուզական վարչությունը։
Գերմանիայի դաշնային հետախուզական ծառայությունը լրտեսել է նաև Վաշինգտոնում գտնվող օտարերկրյա դիվանագիտական հաստատություններին և միջազգային կազմակերպություններին։

Разведка Германии вела слежку за госструктурами США
Федеральная разведывательная служба Германии (BND) на протяжении восьми лет шпионила за американскими государственными учреждения. Об этом, как передает Корреспондент, сообщает Der Spiegel со ссылкой на документы разведслужбы.
Журнал отмечает, что в период с 1998 по 2006 год немецкие спецслужбы шпионили за Белым домом, компанией Lockheed Martin, организацией Human Rights Watch, NASA, а также за такими военными структурами, как Корпус морской пехоты и Разведывательное управление Минобороны США.
Федеральная разведслужба Германии также шпионила за иностранными дипломатическими учреждениями и международными организациями, находящимися в Вашингтоне.