Ջոնի Դեփը կատակել է Թրամփին սպանելու մասին
Ամերիկացի դերասան Ջոնի Դեփը կատակով հայտարարել է, որ Մեծ Բրիտանիայում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հայտնվելը կարող էր դառնալ հանրապետականի կյանքի ավարտ: Նա ելույթ է ունեցել Գլասթոնբերիում կայացած երաժշտական փառատոնի ժամանակ, հայտնում է Lenta.ru-ն:
«Ե՞րբ է վերջին անգամ դերասանը սպանել նախագահին», - հանդիսատեսին հարցրել է Դեփը: Նա հստակեցրել է, որ ինքը դերասան չէ. «Ես ստում եմ, իբր դերասան եմ, որպեսզի գումար վաստակեմ»:
«Սա ընդամենը հարց է: Ես ոչինչ չեմ ակնարկում: Ի դեպ, սա կհայտնվի մամուլում, և դա սարսափելի է», - ընդգծել է դերասանը:
Հիշեցնենք, որ 1865 թվականին ԱՄՆ 16-րդ նախագահ Աբրահամ Լինքոլնին սպանել է ամերիկացի դերասան Ջոն Ուիլքս Բուտը:
Ավելի վաղ Թրամփի հանդեպ ուժ գործադրելու մասին հայտարարել էր նաև դերասան Ռոբերտ Դե Նիրոն: 2016 թվականի նոյեմբերին նա ասել էր, որ երազում է հարվածել հանրապետականի դեմքին: Ավելի ուշ դերասանը խոստովանեց, որ այլևս նման ցանկություն չունի:

Джонни Депп пошутил про убийство Трампа
Американский актер Джонни Депп в шутку заявил, что появление президента США Дональда Трампа в Великобритании могло бы стать концом жизни для республиканца. Свою речь он произнес на музыкальном фестивале в Гластонбери, передает Lenta.ru.
"Когда в последний раз актер убивал президента?" - спросил Депп у публики. Он уточнил, что сам артистом не является: "Я лгу, что я актер, чтобы зарабатывать на жизнь".
"Это просто вопрос. Я ни на что не намекаю. Кстати, это окажется в прессе, и это будет ужасно", - подчеркнул Депп.
Напомним, в 1865 году 16-го президента США Авраама Линкольна убил американский актер Джон Уилкс Бут.
Ранее о насилии в отношении Трампа высказался артист Роберт Де Ниро. В ноябре 2016-го он заявил, что мечтает ударить республиканца в лицо. Позже актер признался, что у него пропало это желание.