Դաշքեսանում երաժշտության ուսուցիչը թմրանյութերի առևտրով է զբաղվում
Ադրբեջանի Դաշքեսանի շրջանի ոստիկանական բաժանմունք ինֆորմացիա է ստացվել, որ երաժշտական դպրոցներից մեկի ուսուցիչ՝ 50-ամյա Փիքրեթ Բահրամովին թմրանյութերի առևտրով է զբաղում: Այս մասին հայտնում է ադրբեջանական haqqin.az լրատվական կայքը:
Ոստիկանների կողմից իրականացված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում ուսուցիչը բերման է ենթարկվել: Նրա կողմից վաճառվող թմրանյութերի ամբողջ պաշարն առգրավվել է:
Ուսուցիչ Բահրամովը փորձել է համոզել, որ թմրանյութերը գտել է ճանապարհներից մեկի ոչ երթևեկելի մասում և վերցրել միայն սեփական օգտագործման նպատակով, ոչ թե վաճառելու: Նրա նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել:

В Азербайджане задержан учитель-наркодилер
В Управление полиции Дашкесанского района поступила оперативная информация о том, что учитель детской музыкальной школы 50-летний Фикрет Бахрамов торгует марихуаной, сообщает телеканал ARB, передает haqqin.az.
В результате оперативных мероприятий Фикрет Бахрамов был задержан с поличным. В ходе личного досмотра у учителя музыки были найдены наркотики.
Фикрет Бахрамов пытался убедить сотрудников полиции в том, что нашел наркотики на обочине дороги и что оставил их для личного употребления, а не для продажи.