Գերմանիան արգելել է Էրդողանի թիկնապահների մուտքը
Գերմանական իշխանությունները դեմ են հանդես եկել հուլիսի 7-8 Համբուրգում կայանալիք G20 գագաթաժողովին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի թիկնապահների ժամանելուն, հայտնում է Welt-ը՝ հիշեցնելով, որ վերջիններս Վաշինգտոնում հարձակվել էին խաղաղ ցուցարարների վրա:
Ինչպես հայտնում է պարբերականը, կառավարության ներկայացուցիչները այդ մասին հայտնել են խորհրդարանականներին Բունդեսթագի փակ նիստի ժամանակ:
Գերմանիայի հատուկ ծառայությունները նույնպես մտավախություն ունեն, որ Էրդողանի ժամանումը կհանգեցնի վերջինիս կողմնակիցների և ընդդիմախոսների միջև բախման:

Власти Германии отказываются впустить охранников Эрдогана
Власти Германии выступили против приезда на саммит G20, который пройдет 7-8 июля в немецком городе Гамбург, напавших на демонстрантов в Вашингтоне охранников президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана, сообщает haqqin.az со ссылкой на газету Welt.
Как пишет издание, представители правительства проинформировали об этом парламентариев на закрытом заседании Бундестага.
Спецслужбы Германии также опасаются, что приезд Эрдогана вызовет столкновения между его сторонниками и противниками, с участием в том числе турецкой диаспоры и курдов.