Արքայազն Հարին հիասթափված է եղել թագավորական ընտանիքից և ցանկացել է հրաժարվել տիտղոսներից
Մեծ Բրիտանիայի արքայազն Հարին պատմել է, որ ժամանակին այնքան է հիասթափված եղել թագավորական ընտանիքից, որ ցանկացել է հրաժարվել իր տիտղոսներից և ապրել սովորական կյանքով: Այս մասին արքայազնը պատմել է Daily Mail-ին տված հարցազրույցում:
Բրիտանական թագի 5-րդ թագաժառանգը արդյունքում որոշել է թագավորական ընտանիքի անդամ մնալ և «գտնել իր սեփական դերն» այնտեղ: Հարիի խոսքերով՝ իր այդ որոշման վրա մեծ ազդեցություն է ունեցել իր նվիրվածությունը տատիկին՝ Եղիզաբեթ II թագուհուն:
Ավելի վաղ արքայազն Հարին հայտարարել էր, որ թագավորական ընտանիքի անդամներից և ոչ մեկը չի ցանկանում ստանձնել միապետի պարտականությունները:

Prince Harry Wanted to Live an Ordinary Life
Britain's Prince Harry has revealed he once considered giving up  his royal title in order to have the chance of leading an "ordinary life", CNBC News informs.
"I felt I wanted out but then decided to stay in and work out a role for myself," the prince – who is fifth in line to the throne – said during an interview with the Mail on Sunday.
Harry, who is 32-years-old, described his time with the British Army as the "best escape" he'd ever had and subsequently felt "very resentful" when he was compelled to leave.