Վթարից տուժած 8 զինծառայողների վիճակը բավարար է. Արծրուն Հովհաննիսյան
Վթարից տուժած 8 զինծառայողների վիճակն էլ բավարար է, բոլորի մոտ էլ կա դրական դինամիկա, ոմանց օրերս կարող են դուրս գրել, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 24-ին ժամը 08:31-ին ԱԻՆ ահազանգ է ստացվել, որ Վարդենիս-Շորժա ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ:
ԱԻՆ լրատվական ծառայության հաղորդմամբ, պարզվել է, որ Մ-14 ավտոճանապարհի Վարդենիս-Շորժա հատվածի 25-րդ կմ-ին ՊՆ պետհամարանիշով «ԳԱԶ 66» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից և մոտ 6 մ սահել մոտակա ձորակը (թափքը պոկվել է)։

Арцрун Ованнисян: "Состояние пострадавших в ДТП военнослужащих удовлетворительное"
Пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян предоставил информацию о пострадавших 24 июня в ДТП военнослужащих.
"Состояние пострадавших в ДТП военнослужащих удовлетворительное, у всех наблюдается положительная динамика, некоторые могут быть выписаны на днях", - написал Ованнисян на своей страничке в Facebook.
Напомним, что пресс-служба МЧС РА сообщила, что 24 июня, в 08:31, в МЧС Армении поступил звонок о ДТП на автотрассе Варденис-Шоржа. Выяснилось, что автомобиль марки "ГАЗ 66" с госномерами минобороны Армении съехал с проезжей части дороги и скатился в ближайший овраг приблизительно на 6 метров (кузов сорвался).