Կնոջից հանգստանալու համար տղամարդը բանկ է կողոպտել, սակայն դատարանը տապալել է նրա պլանները
Կանզաս-Սիթի բնակիչ Ջոն Ռիպլը այնքան է հոգնել իր կնոջից, որ որոշել է բանկ կողոպտել, որպեսզի իրեն բանտ նստեցնեն: Սակայն դատավորները միանգամայն այլ որոշում են կայացրել, հայտնում է Life.ru-ն:
Կողոպուտի օրը Ջոնը մտել է բանկ և գանձապահին զգուշացնելով, որ իր մոտ զենք կա՝ պահանջել է, որ վերջինս գումար տա: Գանձապահից ստանալով 3 հազար դոլար՝ տղամարդը բանկի սպասասրահում սպասել է ոտիկանությանը, որպեսզի իրեն ձերբակալեն:
Ինչպես և ակնկալվում էր, դատարանը Ջոնին դատապարտել է 37 ամսվա ազատազրկման: Սակայն փաստաբանները շատ են պնդել պատժի մեղմացման համար, և դատարանը համաձայնել է վճիռը մեղմել՝ Ջոնին դատապարտելով 6 ամսվա տնային կալանքի:

Мужчина ограбил банк, чтобы отдохнуть от жены в тюрьме, но вышло иначе
Житель Канзас-Сити Джон Риппл настольно устал от своей жены, что решился на безумный поступок: мужчина специально ограбил банк, чтобы его посадили в тюрьму. Все что угодно, лишь бы подальше от ненавистной женщины. Однако судья решил иначе, сообщает Life.ru со ссылкой на Lad Bible.
В тот день Джон вошел в банк и сказал кассиру: "У меня пистолет, давай деньги". Получив около $3 тысяч, мужчина остался ждать полицейских в приемной. И когда копы вошли, то прямо с порога он заявил: "Я тот, кого вы ищете".
Как и следовало ожидать, Джон признал себя виновным в ограблении, его приговорили к 37 месяцам тюрьмы. Однако адвокаты все равно просили о снисхождении в отношении обвиняемого. Судья согласился и смягчил приговор до шести месяцев домашнего ареста, а также трех лет под наблюдением службы пробации и до 50 часов общественных работ.