Վերջին 10 օրվա ընթացքում ադրբեջանական կողմն ունի 8 հաստատված զոհ. Վիգեն Սարգսյան
«Վերջին 10 օրվա ընթացքում մեր կողմից հաստատված տվյալներով՝ ադրբեջանական կողմն ունի հաստատված  8 զոհ, իսկ չհաստատված թիվը շատ ավելի մեծ է», - այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը, փոխանցում է panorama.am-ը:
«Չհաստատված ասելով նկատի ունենք այն, որ մենք գիտենք՝ պատժիչ գործողությունները կատարվել են արդյունավետ, ունենք դիտարկման արդյունք, բայց չունենք համապատասխան ապացույցներ»,- նշեց նախարարը:
Նա նաև ասաց, որ այդ ութ զոհից դեռևս ոչ մեկը հուղարկավորված չէ: Բացի այդ, ըստ Վիգեն Սարգսյանի, ադրբեջանական մամուլում որևէ լուր այդ ութ զոհի մասին մինչ օրս չկա:

За последние 10 дней ВС Азербайджана потеряли 8 военнослужащих: Виген Саргсян
"В течение последних 10 дней, по подтвержденным армянской стороной данным, азербайджанская сторона потеряла 8 военнослужащих убитыми. По неподтвержденным данным, эта цифра гораздо выше", – заявил сегодня  на пресс-конференции министр обороны Армении Виген Саргсян, передает Panorama.am.
"Говоря неподтвержденные данные, мы имеем в виду следующее: мы знаем, что карательные действия армянской стороны были эффективными, у нас есть также результаты мониторинга", – отметил министр.
При этом, по словам Вигена Саргсяна, ни одного из 8 погибших в Азербайджане пока не похоронили, нет сведений о 8 погибших и в азербайджанской прессе.