Բանակցային գործընթացի համար պետք է լինի համապատասխան մթնոլորտ. Շ.Քոչարյան
Բանակցային գործընթացի համար պետք է լինի համապատասխան մթնոլորտ: Եթե այդ մթնոլորտը չկա, բանակցային գործընթացում առաջընթաց լինել  չի կարող: Այս մասին այսօր ասել է ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանը, հայտնում է Panorama.am-ը:
Անդրադառնալով բանակցային գործընթացի ու առաջիկա հնարավոր հանդիպումների վերաբերյալ հարցերին, Շավարշ Քոչարյանն ասել է. «Բանակցային գործընթացի համար պետք է լինի համապատասխան մթնոլորտ: Եթե այդ մթնոլորտը չկա, չի կարող բանակցային գործընթացում լինել առաջընթաց: Երբ կրակում են, երբ սադրանքներ են կազմակերպում, ո՞նց կարելի է բանակցային սեղանի շուրջ առաջ գնալ»:
Փոխնախարարը նշել է, որ պատահական չեն անընդհատ հնչող հայտարարությունները, որ Սանկտ Պետերբուրգում ու Վիեննայում ստանձնած պարտավորությունները Ադրբեջանը պետք է կյանքի կոչի:
«Մենք միշտ պետք է պատրաստ լինենք մեր հարևան հակառակորդի ամենաարկածախնդրային քայլերին»,-լրագրողների հետ զրույցում ասել է ԱԳ փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանը:

Deputy Foreign Minister of Armenia: No Progress on the Karabakh Conflict Negotiation Process, When There Is Shooting on the Borders
Deputy Foreign Minister of Armenia Shavarsh Kocharyan noted that one could not have progress on the Karabakh conflict negotiation process, when there was shooting on the borders, Pan Armenian reports.
"Adequate atmosphere is a precondition for the negotiation process," Kocharyan said, adding that no progress is possible otherwise.
"We must always be ready for the most venturesome steps our rival may take."
The Deputy Minister also noted that in this context that calls for Azerbaijan to stick to agreements reached in Vienna and Saint Petersburg are no accident.